Vert Attack 6 – Program
Snart är det dags för årets stora verthögtid, Vert Attack 6 – 27 – 28 januari. Här nedan hittar du programmet för helgen samt en åkarlista på de som är klara i dagsläget. För fullständig info klicka dig vidare till skate malmö där vi uppdaterar efterhand det tillkommer mer nyheter.
Vert Attack 6 program
Tuesday 24/1
Practice 16.00-21.00
Wednesday 25/1
Practice 16.00-21.00
Thursday 26/1
Practice 16.00-22.00
Friday 27/1
11.00 Skatepark opens
11.00-14.00 Registration and practice
14.00-15.30 Juniors qualification
15.30-19.00 Pro/Am qualification
19.00-19.30 Live Old Bastards Band
19.30-22.00 Masters qualification
22.00 Live Oberion
22.30 Skatepark closes
Saturday 28/1
11.00 Skatepark opens
11.00-13.00 Practice
13.00-13.30 Junior Final
13.30-16.00 Pro/Am Semifinal
15.30-16.30 Master Semifinal
17.00-17.30 Master Final
18.00-18.30 Pro/Am Final
19.00 Pricegiving
19.30 Skatepark closes
21.00-03.00 Afterparty at Inkonst
Live Hårda Tider and Those Furious flames
Sunday 29/1
Skatepark closed
Vert Attack 6 riders
Master
Duane Peters USA
Nicky Guerrero DK
Jeff Hedges USA
Micke Alba USA
Sean Goff UK
Justin Lynch USA
Mike Vallely USA
Bruno Rouland FRA
Steven “Wingy” Wilkinson UK
Jocke Olsson SWE
Bram Waterman NED
Macki “Vertboy” Chounouzidis GRE
Paul “Jim the skin” Atkins UK
Tony Jansson SWE
Pelle Evertsson SWE
Volker LUX GER
Hans Puttis Jacobsson SWE
Johan Berglind SWE
Dirk Rasslof GER
Mikko Koski FIN
Björn Handell SWE
Manfred Kutz UK
Wolfgang Toth GER
Niclas Folkesson SWE
Jim Ramos NOR
Pro/Am
Jake Anderson UK
Ben Hatchell USA
Alain Goikoetxea ESP
Brad McClaine USA
Jussi Korhonen FIN
Gen Ogawa JPN
Sam Bosworth UK
Manuel Palacios ESP
Alex Halford UK
Thomas Madsen DK
Fernando Bramsmark SWE
Juho Liesmäki FIN
Espen Roed Kristoffersen NOR
Steven White SWE
Markus Järvi FIN
Dennis Degenhardt GER
Jon Levi Pedersen NOR
Andreas Lindström SWE
Franziska Stoltz SUI
Joe Atkins UK
Stefan Mattersberger SUI
Jim Langran UK
Fredrik Nilsson SWE
Matty Carlisle UK
Magnus Hanehöj SWE
Jon Harald Aspheim NOR
John Magnusson SWE
James Haney UK
Zak Kutz UK
Kyrre Riksen NOR
Audun Mehl NOR
Jens Andersson SWE
Rodrigo Valbenito SWE
Tim Bijsterveld NED
Lois Pendlebury UK
Emil Ernstson SWE
Junior
Yuto Horigome JPN
Simon Karlsson SWE
Dan Roth SUI
Lukas Olsen DK
Reiss Johnsson UK
Mats Hatlem NOR
Henry Forsner SWE
Bjorn Lillesoe DK
Henry Jeries Calmeyer NOR
Frederik Hopfner DK
Rob Jones UK
Kalle Berglind SWE
Tor Valen NOR
Andreas Lautsen DK
Andre Böhlin SWE
Dag Martin Nilsen NOR
Aaron Buzas SWE
Zak Kutz UK
Dag Martin Nilsen NOR
hej! jag är sugen på att komma föri och se masters qualifications på fredagen den 27/1 och jag undrar hur det fungerar med att komma in i bryggeriet. kostar det som vanligt eller är något förändrat. ett svar uppskattas verkligen.
var kan jag registera mig för junior?
Tor, det kostar som vanligt att komma in, dvs 60 eller 30 beroende på om du är medlem i Bryggeriet eller ej (20:- om du är under 15 bast). På lördagen kostar det 100 respektive 50.
Nu finns det lite mer info om inträde, mat, t-shirts och minimässa här. http://skatemalmo.se/2012/01/vert-attack-6-weekend-schedule/
Tja
Är det öppet för vanligt skate tisdag, onsdag och torsdag?
Yes öppet på följande tider;
Tuesday 24/1
Practice 16.00-21.00
Wednesday 25/1
Practice 16.00-21.00
Thursday 26/1
Practice 16.00-22.00
Vi bygger läktare på onsdag så viss begränsning av streetytan kommer det bli därefter.
Om man är under 15 betalar man då 15 kronor?
Menade 20