Resultat Gold School Street Comp
Wow så kul det var! Här kommer resultatet, mer bilder och film kommer senare.
Andreas Laustsen, bs smith, foto: DJ NAJS (känd från Ultrabowl 2009)
Resultat Junior (30 -)
1. Oski Rozenberg Hallberg, 14, Malmö, Sweet, Servant, Syd, Streetlab
2.Karre Rihla, 19 Perstorp, Your Own
3.Fargan Mahini, 19, Malmö, Syd
3.Fernando Bramsmark, 16, Malmö, Nike, Semester, Streetlab, Volcom, Darkness
5.Christoffer Bajo, Malmö, Syd, Darkness, Your Own
6.Andreas LIndström, Malmö, Semester, Servant, Hoax
7. Daniel
Rabia, 16, Malmö, Syd, Bryggeriets Gymnasium
8. Jjarne Tjötta, 17, Stavanger, Element
9.Andreas Laustsen Köpenhamn, Cirkus, Cirkus Skateshop
10. Antonio ”Ante” Aiello, Hard, Österrike, YAma
11.Alexander Somo, 25, Malmö
12.Chris Linde, Höganäs
13.Erik Westman, 20, Stehag Skaters, Hugos skateaffär
14.Simon Baarod, 16, Halmstad, Peoma
15.Filip Almqvist, Simorishamn, New Soul
16.Oskar Berneklindt, 14, Malmö, Syd
17.Benjamin Glaad, 18, Halmstad, Pinstripe skateshop
18.Isak Haidl, 18, Malmö Syd
19.Oswald Harrysson, Malmö, Syd
20. David Ascencius, 23, Malmö, Jäs
21.Ferit Batir, Wien, Österrike, Carhartt, Yama
22.Martin Pennlowe, 26, Malmö, Sweet, Streetlab, Melowe
23.Emma Lindgren, 14, Malmö, Syd, Servant, Triple-A, Meat team
24.Slomo Andersson, Kristianstad, Jäs Unit, DVS, Streetlab
25. Jaran Jacobsen, 17, Kristiansand, Alien Work. Etnies, Session, Spitfire
26.Michi Koop, Linz, Österrike, Yama, Vox
27.Olof Hörnsten, Malmö, Hunt trail
28.Felippo Espania, Malmö,
29.Emil Langvad, 25, Lund, Pinstripes skateshop
30.Erik Moe, 16, Malmö
31.Alexander Loren, Kristianstad, Etnies
32.Arwid Hamreus, 15, Malmö
33.Sam Slam, Malmö, Nord, DC, Krut
34.Felix Söderberg, 19, Malmö, Servant, Blacklight, Oberion band
35.Moses Zonander, Malmö
36.Ekin Durdag, 17, Halmstad, Peoma
37.Filip Ljungberg, 21, Halmstad
38.Fredrik Höpfner, Köpenhamn
Resultat Senior (30 +)
1. Rory Skarin, 32, Oslo, Vans
2. Pontus Alv,30, Malmö, Carhartt, Emerica
3. Martin Ottosson, 35, Semester, Defekt
4. Martin Regnell, 35, Lund
5. John Dahlqvist, 35, Malmö, Semester, Adidas
6. Tobias Henriksson, Rige, Nukeem, Bryggeriet
7. Christoff Merchandi, Malmö
8. Markus Olsson, 36 Malmö, Nukem
9. Fredrik Nilsson,35, Malmö, Streetlab
10.Per Magnusson 32, Malmö, Nukeem, Hoax
11.Linus Rösell, Malmö, Servant
12.Oskar Ristenfeldt, Malmö
13.Magnus Gyllenberg, 35, Stockholm
14. Martin Karlsson, 35, Stockholm, Bellows, Adidas
15. Jonas Adolfsson, 36, Malmö
16. Mattias Larsson, 34, Lund
Grym tävling!!! Längtar redan till nästa år!!!